26830374
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámecký park v Mimoni

Českolipsko

Mimoň, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámecký park byl původně bažantnicí. Do nynější podoby byl upraven ve druhé polovině 18. století Františkem de Paulo Hartigem.

Generální opravu parku a jeho rozšíření zahájil František de Paula z Hartigů. Park byl poté ještě několikrát ještě rozšiřován. Pozůstatky prameniště z roku 1785 jsou kopií pramenu Géronstere v lázních Spaa v Belgii, kde se František de Paula z Hartigů léčil. Pramen jako takový je sice o kus dál, ale zde vyvěral. Nad pramenem stával pomník básníkovi Horatiovi a malý altánek.

Uvnitř parku se nachází rybník s ostrůvkem. Protékající Ploučnice tvoří spolu s idylickým rybníkem a ostrovem s obrovitými stromy nádherné místo k procházkám.

Přístup: Brány do parku vedou od Zámeckého i Poštovního mostu.

Zámecký park v Mimoni
Zámecký park v Mimoni
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu