26418477
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pomníky v Mimoni

Českolipsko

Mimoň, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pomník Jana Kudlicha, Pomník padlých, Schillerův pomník, Lorinserova pamětní deska.

Pomník Jana Kudlicha

Na tomto místě původně stával pomník císaře Josefa II. z roku 1881. Pomník byl postaven na památku císařovy návštěvy v Mimoni. Později byl pomník svržen a dnes na jeho místě stojí pomník Jana Kudlicha. Je památkou na osvobození od roboty a nevolnictví a byl odhalen 8. května 1927.

Pomník padlých

Na zdi hřbitova u Božího hrobu byl zřízen pomník na památku obětem 1. světové války spolu s pamětní deskou všech jmen padlých a zemřelých. Odhalen byl roku 1923. Na zdi kaple je také umístěna pamětní tabule zemřelých v místní nemocnici na následky zranění v době Pruské války v roce 1866.

Schillerův pomník

V parčíku před školní budovou byl roku 1905 odhalen pomník na památku tohoto velkého básníka.

Lorinserova pamětní deska

Pamětní deska je umístěna na rodném domě Karla Ignáce Lorinsera, jako uznání jeho buditelské činnosti německého školního tělocviku. Odhalena byla v roce 1896.

Pomníky v Mimoni
Pomníky v Mimoni
Pomníky v Mimoni
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu