26785191
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Mařenice

Českolipsko

Mařenice

Web:www.obecmarenice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Mařenice leží v Lužických horách, 7 km severozápadně od Jablonného v Podještědí.

Obec je roztroušená podél potoka Svitavka. Do katastru Mařenic patří také Horní a Dolní Světlá a Mařeničky. První zmínky o obci jsou z roku 1372, osídlení zde vznikalo od 14. století při cestě do Žitavy. Jméno Mařenice (Marzenicz) vzniklo podle zdejšího kostela sv. Maří Magdalény.

Současný kostel sv. Maří Magdalény byl postaven na místě staršího kostela, na návrší uprostřed obce. Jedná se o barokní dvouvěžový kostel. Stavba probíhala v letech 1699 - 1714, vedl ji stavitel italského původu Octavio Broggio z Litoměřic. V ambitu kostela jsou barokní náhrobníky ze 17. a 18. století.

Mařenice jsou převážně rekreační obcí. Dva kilometry od obce je Zámecký vrch, na němž ve 14. století stála tvrz. Směrem na sever lze dojít až na státní hranici se Spolkovou republikou Německo, u které jsou vsi Valy, Krompach, Juliovka a Dolní a Horní Světlá. Na jihozápad od obce je město Cvikov a cestou na jih přes Mařeničky jsou Kunratice u Cvikova.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu