26785406
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Ludvíkovice

Ludvíkovice

Web:www.ou-ludvikovice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ludvíkovice leží severovýchodně od Děčína, v CHKO Labské pískovce.

Vznik osady Ludvíkovice se váže k německé kolonizaci území koncem 13. a začátkem 14. století, kdy král povolal do Čech kolonisty z Německa, aby využil do té doby pusté území. Název vesnice se odvozuje od vůdce těchto kolonizátorů. Ludvíkovice = ves lidí Ludvíkových.

Noví kolonisté zakládali celé skupiny osad, které se od starých českých osad lišily už svým půdorysem. Jednalo se o nápadně dlouhé osady. Staré české osídlení většinou kopírovalo tok řeky Labe, na severu sahalo po město Děčín. Němečtí kolonisté osidlovali především velké plochy na východ od Labe. Střediskem byl hrad Scharfenstein (Ostrý), který vybudoval Markvart Heřmanic.

Ludvíkovice
Ludvíkovice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu