26789663
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Loužnice

Jizerské hory

Loužnice

Web:www.louznice.com
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ves Loužnice se nachází asi 8 km jihovýchodně od Jablonce nad Nisou, mezi Tanvaldem a Železným Brodem.

Loužnice se rozkládá se v údolí Kopaninského potoka při silnici z Turnova na Harrachov. Leží ve výšce 475 m nad mořem. V historických pramenech se ves poprvé připomíná v roce 1624.

Z Loužnice se dají podnikat pěší i cyklistické výlety do širokého okolí. Mezi turisticky zajímavé oblasti patří jablonecko - brána Jizerských hor a železnobrodsko. Nedaleko směrem na východ jsou známé Bozkovské jeskyně s množstvím krápníků a jeskynních útvarů. Příznivci lyžařských sportů mohou zamířit do nedalekého Harrachova a Rokytnice, nebo využít lyžařské možnosti Jizerských hor.

Loužnice
Loužnice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu