27155197
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lobendava

Lobendava

Web:www.obeclobendava.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Lobendava leží v nejsevernější části Šluknovského výběžku a je tak nejseverněji položenou obcí České republiky. Rozkládá se v údolí Lučního potoka.

První písemná zmínka o obci je datována k roku 1449, přičemž podle místní kroniky ves vznikla již někdy na přelomu 12. - 13. století. Podle některých názorů byla obec založena již kolem roku 1086 Wiprechtem z Grojče (zeť krále Vratislava II.), což by ji řadilo k nejstarším sídlům Šluknovského výběžku. Až do poloviny 14. století zde probíhala řízená kolonizace pány Berky z Dubé a Hohnštejna. Tou dobou se v této oblasti rýžovalo zlato, což dokumentují některé místní názvy jako Zlatý potok a některé pozůstatky rýžování - zbytky sejpů.

Dominantou obce je barokní areál kostela Navštívení Panny Marie s budovou bývalé fary. Východním směrem od obce se nachází Anenský vrch s křížovou cestou a poutní kaplí sv. Anny. Jižním směrem od Lobendavy leží CHKO Labské pískovce - České Švýcarsko, která v sousedním Německu přechází do CHKO Saské Švýcarsko.

Lobendava
Lobendava
Lobendava
Lobendava
Lobendava
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu