26674324
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lobeč

Českolipsko

Lobeč

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Lobeč leží v oblasti Kokořínského dolu, asi 16 km severovýchodně od města Mělník.

V 7. až 10. století se v lobečské kotlině rozkládalo slovanské hradiště, hradištní tvrz se rozkládala západně od dnešního zámku. Na dně kotliny, kde se rozkládá Lobeč, ležely původně tři rybníky. O každý z nich se staral jeden ze tří rybářů: Tchan, Domagost a Vavrata. Celý majetek však patřil Vyšehradské kapitule. Roku 1294 vyměnila Vyšehradská kapitula s králem Václavem II. Lobeč za tři jiné vesnice. V obci byl postaven zámek, který byl později barokně upraven, po roce 1948 však začala být budova účelově využívána.

V obci nalezneme také kostel Povýšení sv. Kříže z roku 1352 a hrob E. Štorcha, který zde našel inspiraci pro svou pozdější tvorbu.

Obec Lobeč je zajímavá zástavbu roubených staveb, které jsou rozmístěné ve svazích nad údolím. Pokud byly tyto stavby omítané, říkalo se jim v kožichu.

Lobeč
Lobeč
LOBEČ Kostel (solitérní hřbitovní zvonice)
LOBEČ Zámek
LOBEČ Zámek
LOBEČ Kostel
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu