26922571
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Liběchov

Českolipsko

Liběchov

Web:www.libechov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Liběchov leží 7 km severně od Mělníka, na jižním okraji malebné a turisticky atraktivní oblasti Kokořínska.

První zmínka o Liběchovu pochází ze 14. století. V obci pobývalo několik významných osobností své doby: Jan Hus, František Palacký, Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl a jiní. Z historických památek v Liběchově najdeme kostel sv. Ducha a sv. Hrobu. Barokní kostel sv. Ducha z roku 1654 stojí na kopci nad obcí s níž jej spojuje křížová cesta. Hraběcí kaple se nachází v lese mezi Chcebuzí a Liběchovem. Byla vystavěna na paměť krvavého přepadení hraběte J.V.D.Claryho v roce 1720. Dominantou obce je však barokní zámek, ve kterém se nachází expozice asijských kultur Náprstkova muzea.

Několik let na zámku působil později známý sochař Václav Levý, který v okolních skalách vytesal zajímavé sochy - známé Čertovy hlavy, jeskyni Klácelku, Harfenici a další. Tyto sochy jsou rozmístěny v okolí obce Liběchov a nedalekých Želíz a jsou zajímavým tipem na výlet pro turisty přijíždějící do této oblasti. I další okolí obce nabízí řadu turisticky zajímavých míst, například zámek Mělník, či hrad Kokořín. Celá oblast je protkána řadou cest a stezek pro turisty a cyklisty.

Liběchov
Liběchov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu