26657250
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Antonína Paduánského, Kytlice

Českolipsko

Kytlice, 407 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Antonína Paduánského se nachází na pozemku, který pro jeho stavbu poskytl Jan Josef Kittel.

Velkou část prostředků na stavbu kostela věnoval falknovský rodák Antonín Bernard Gürtler, na zbývajících nákladech se podíleli Kinští a část byla kryta ze sbírek.

Barokní jednolodní kostel s hranolovou věží postavil děčínský architekt Jan Václav Kosch. Základní kámen byl položen v roce 1777, kostel byl vysvěcen v říjnu 1782. Vnitřní zařízení pochází z roku 1782, křtitelnice je z konce 18. století. Biskup Gürtler opatřil některá umělecká díla z Itálie. Na hlavním oltáři je obraz sv. Antonína Paduánského, namalovaný podle Correggiova originálu falknovským rodákem Antonínem Weissem, který je rovněž autorem reliéfu Sv. Hrobu. Boční rokokové oltáře jsou zasvěceny sv. Janu Nepomuckému a Uvedení Panny Marie do chrámu.

Kostel sv. Antonína Paduánského, autor: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Antonína Paduánského, autor: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Antonína Paduánského, Kytlice
Kostel sv. Antonína Paduánského, Kytlice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu