27169034
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Krásný Les

Jizerské hory

Krásný Les 122
Krásný Les

Telefon:+420 482 341 071
E-mail:krasny.les@cmail.cz
Web:www.krasny-les.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Krásný Les se nachází ve frýdlantském výběžku, 3 km od Frýdlantu směrem k Řasnici.

Obce Krásný Les, Dolní a Horní Řasnice a Srbská tvoří vůbec nejdelší soustavu zdejších typických přípotočních vsí, která začíná u Frýdlantu a končí až v Srbské, dávném přechodu do Polska.

Jako farní ves je Krásný Les udáván již roku 1346. První písemná zpráva pochází z roku 1381. Největší rozvoj obce se datuje na počátek 20. století. Krásný les je dodnes klasickou zemědělskou obec Frýdlantska s hrázděnými domy, které stojí při úzké silničce. Malebně působí zdejší barokní kostel sv. Heleny s farou a hřbitovem. Ve zdi márnice je zazděný starý smírčí kříž. Kostel svaté Heleny byl postaven v 18. století. Z původního kostela ze 14. století zůstala jen sakristie a sanktuář zabudovaný do nynějšího zbarokizovaného kostela. Věž pochází z roku 1725. V 19. století byl kostel opravován, dnes je památkově chráněným objektem. Před kostelem se nachází socha sv. Máří Magdaleny z roku 1822.

Z Krásného lesa je možné podnikat výlety po Jizerských horách - přes Frýdlant, Raspenavu a Hejnice, nebo směrem na Jindřichovice či Nové Město pod Smrkem. V okolí je velké množství přírodních zajímavostí, historických a technických památek. Cykloturisté mohou vyrazit i do Polska přes hraniční přechod Habartice/Zawidów.

Otevírací doba

všechny měsíce Po 8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
St 8:00 - 12:00
13:00 - 17:00

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu