27244375
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Jeřmanice

Jizerské hory

Pastevní 274
Jeřmanice, 463 12

Telefon:+420 485 145 189
E-mail:ou_jermanice@volny.cz
Web:www.jermanice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec leží asi 10 km jižně od Liberce, na trase Liberec - Praha. Je zaklíněna v údolí Jeřmanického potoka mezi vrchy Javorník a Císařský kámen.

První zmínky o Jeřmanicích se vztahují k roku 1543. Panstvo zdejších pozemků, statků a obcí ze Svijan, Dubu a Frýdštejna najalo lokátora z Německa jménem Herman, který vybral pro budování nové vsi malé údolí mezi Hodkovicemi a Rychnovem. V letech 1543-1544 zde bylo postaveno 18 stavení. První kronika obce pochází z roku 1556, dnes je uložena v archivu v Praze. Od roku 1600 do roku 1750 neexistují o obci prakticky žádné záznamy, jediné informace jsou o tom, že české obyvatelstvo odcházelo a bylo nahrazováno německým.

V obci se zachovalo několik původních historických budov. Jednou z nich je kostel sv. Anny, který stojí na místě bývalé kaple z roku 1755. Tato původní kaple byla v roce 1787 přestavěna na farní kostel. Nynější kostel sv. Anny pochází z roku 1812. Fara byla postavena později, v roce 1786.

Obcí prochází cyklotrasy napojené na trasy Jizerských hor, Českého ráje i SRN. Obdobné napojení je i v případě turistických stezek. Pro oddech i sportovní vyžití slouží nově postavený sportovní areál s tenisovým a volejbalovým kurtem, který navazuje na fotbalové hřiště.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu