29841086
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Janův Důl

Českolipsko

Janův Důl

Web:januvdul.info
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Janův Důl leží jihozápadně od Liberce a severozápadně od Českého Dubu, u obce Osečná. Nachází se v údolí, kterému dominuje Ještědský hřeben s horou Ještěd.

Samostatná podhorská obec je poprvé doložena v roce 1569. Zástavba je z velké části soustředěna podél silnice Dolní Paseky - Osečná, vzdálené jsou pouze její části Suchý Janův Důl a Zadní Ves. Lidové roubené chalupy se zde střídají s novou zástavbou. Budova bývalé školy je dnes sídlem obecního úřadu. Drobnou památkou je kaplička z roku 1796.

Obec Janův Důl se nachází v klidném a pěkném prostředí a je ideálním místem k turistickým výletům. Turistická cesta procházející obcí směřuje do blízkosti Jenišovského mlýna k hlavnímu prameništi Ploučnice. Rekreační nabídku představuje areál Camping 2000, který byl vybudován z bývalé zemědělské usedlosti.

Janův Důl
Janův Důl
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu