26005349
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Janská

Janská

Web:www.obec-janska.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Janská leží západně od České Kamenice, v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Rozkládá se v údolí řeky Kamenice, která do sebe v obci přijímá z pravé strany Bílý potok a z levé strany Zlatý potok. Obec se rozkládá se v nadmořské výšce 210-250 m nad mořem.

Z historických pramenů je zřejmé, že místní obyvatelstvo se živilo převážně provozováním domácích řemesel, zemědělstvím a chovem dobytka, po roce 1862 bylo na území obce v provozu několik továren - přádelen bavlny. Tři z nich stojí v Rabštejnském údolí a další v Dolní Janské.

Okolí obce je jako stvořené pro turistiku, protože nabízí řadu přírodních zajímavostí. Z Janské se můžete vydat do oblasto Labských pískovců, Českého Švýcarska i západní části Lužických hor.

Janská
Janská
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu