26406456
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Jiří, Chřibská

Českolipsko

Chřibská, 407 44

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Původně dřevěný kostel byl v roce 1596 přebudován na kamenný a i v dalších letech byl různě upravován až do gotické podoby.

Vnitřní zařízení kostela je zčásti barokní a zčásti rokokové. Věž je třípatrová s cibulovitou bání a dvěma zvony.

Do stěn kostela jsou vsazeny renesanční náhrobky významných osobností své doby, a pozoruhodné náhrobky nalezneme také na zdech ohraničujících prostranství kolem kostela. Ty sem byly přemístěny z bývalého hřbitova za kostelem, zrušeného koncem 19. století.

Kostel sv. Jiří prošel v letech 1999-2002 rozsáhlou rekonstrukcí. Ta zahrnovala i opravu kostelní věže a zhotovení nového kříže a korouhve. Ve věžní makovici bylo nalezeno pět kovových schránek s dobovými dokumenty z let 1897 a 1933.

Kostel je o významným dnech osvětlen.

Kostel sv. Jiří
Kostel sv. Jiří
Kostel sv. Jiří, Chřibská
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu