28039061
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostelík Panny Marie, Dolní Poustevna

Dolní Poustevna

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Malebný kostelík Panny Marie z roku 1854 leží v osadě Markéta pojmenované podle hraběnky Margarety Slavatové.

Zakladatelkou kostelíku byla řádová sestra Margareta Herrmannová, která na stavbu věnovala 500 zlatých rakouské měny. Začátkem června 1880 byl kostelík vybaven varhanami. V roce 1907 byly tehdy již nepotřebné varhany nahrazeny harmoniem. Kostelní hodiny byly pořízeny v roce 1902. Zvon byl do kostelíka umístěn roku 1868, za I. světové války však musel být odevzdán a v roce 1918 byly do kostela umístěny nové dva zvony.


V roce 1874 byl vedle kostelíka založen hřbitov, který sloužil celé obci Horní Poustevna. Roku 1919 byl hřbitov zvětšen, v roce 1922 byla postavena márnice. Vždy 24. září se v kostele konaly církevní slavnosti, při kterých byla sloužena velká mše a zpíval lobendavský kostelní sbor.

Kostelík Panny Marie, Dolní Poustevna
Kostelík Panny Marie, Dolní Poustevna
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu