26709468
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Evangelický kostel, Dolní Poustevna

Dolní Poustevna

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V jižní části obce Dolní Poustevna se nachází německý evangelický kostelíček.

Je situován cca 200 metrů severovýchodně od centra města, zhruba 400 metrů od hraničního přechodu Dolní Poustevna - Sebnitz. V roce 1937 byl slavnostně položen základní kámen ke stavbě kostela, ale rušné události po roce 1938 nedovolily stavbu dokončit.


V roce 2009 prošel objekt celkovou rekonstrukcí a v současné době slouží jako Centrum setkávání v Dolní Poustevně. Interiér kostela je přebudován na koncertní a divadelní sál s vyhlídkovou věží. Konají se zde také výstavy, přednášky, semináře, vítání občánků,  svatby.

Evangelický kostel, Dolní Poustevna
Evangelický kostel, Dolní Poustevna
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu