25940250
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dobřeň

Českolipsko

Dobřeň

Web:www.obecdobren.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Dobřeň se nachází asi 7 km severozápadně od Mšena. Nachází se v malebné krajině Kokořínska.

První zmínky o obci pocházejí z roku 1402. V obci je mnoho nádherných roubených stavení a statky s empírovými vjezdy. Na návsi se u jedné roubené chalupy nachází 300 let stará lípa malolistá a nedaleko roste také lípa velkolistá, která je stará 250 let.

Dobřeň je dobrým výchozím místem pro pěší či cyklistické výlety do širokého okolí zejména do CHKO Kokořínsko, kde se nachází spousta krásných míst, zejména hrad Kokořín a mnoho zajímavě tvarovaných skal. Obcí prochází zelená turistická značka od Dolní Vidimi a dále Kokořínským dolem ke Konrádovu a do Mšena.

Dobřeň
Dobřeň
Kaplička nedaleko obce
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu