26820629
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka Les plný smyslů

Krásná Lípa

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Smyslově naučná stezka umožňuje poznávat přírodu všemi smysly.

Popis trasy:
Naučná stezka Les plný smyslů je součástí terénní ekologické základny Buk v Krásné Lípě. Návštěvníci zde nenajdou klasickou stezku s naučnými tabulemi a textem, ale se zastaveními, které si mají možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Mohou poslouchat lesní zvuky či sami hrát na lesní xylofon, očichat rostliny nebo stopovat zvířátka. Za teplého počasí mohou také bosky a se zavřenýma očima projít hmatovou stezku a zjistit jestli poznají, zda jdou po kamení nebo třeba po šiškách. Hmatem a čichem mohou prozkoumávat také různé předměty z přírodních materiálů schované v krabičkách. Zajímavá je i možnost prohlédnout si hmyzí hotel nebo různé druhy ptačích budek.


Stezka je určena především dětem z mateřských a základních škol v okolí. Využít ji ale může kdokoliv, kdo má chuť vyzkoušet si les na vlastní kůži.

Dovolená s dětmi - nabídka

Interaktivní naučná stezka děti láká k bližšímu poznávání přírody.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Stezka je určena především dětem z mateřských a základních škol.

Stezka Les plný smyslů
Stezka Les plný smyslů
Stezka Les plný smyslů
Stezka Les plný smyslů
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu