27180603
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Přijďte si vyzkoušet čichárium a hmatárium

Jestli nevíte, co si pod těmi podivnými názvy máte představit, přijeďte se podívat do terénní ekologické základny Buk v Krásné Lípě. Vznikla zde nová smyslově naučná stezka, která umožní poznat přírodu všemi smysly.

Návštěvníci se musí připravit na to, že neuvidí klasickou stezku s naučnými tabulemi a textem, ale se zastaveními, které si mají možnost přímo vyzkoušet. Mohou poslouchat lesní zvuky či sami hrát na lesní xylofon, očichat rostliny nebo stopovat zvířátka. Za teplého počasí mohou také bosky a se zavřenýma očima projít hmatovou stezku a zjistit jestli poznají, zda jdou po kamení nebo třeba po šiškách. Hmatem a čichem mohou prozkoumávat také různé předměty z přírodních materiálů schované v krabičkách - to je ono hmatárium a čichárium. A jen tak mimochodem si mohou prohlédnout hmyzí hotel nebo různé druhy ptačích budek. Znavení průzkumníci pak mohou své smysly nechat oddechnout ve stromovém odpočinkovém areálu.

Nová smyslově naučná stezka Les plný smyslů je určena především dětem z mateřských a základních škol v okolí. Využít ji ale může kdokoliv, kdo má chuť vyzkoušet si les na „vlastní kůži“.

Tipy na ubytování v regionu České Švýcarsko najdete zde.

20.11.2008

Naučná stezka
Naučná stezka
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu