30378647
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pivovar Klášter

Český ráj

Klášter Hradiště nad Jizerou, 294 15

Telefon:+420 326 771 237
+420 326 771 421
GSM:+420 777 254 591
Fax:+420 326 772 726
+420 326 921 357
E-mail:eva.videnska@pivovarklaster.cz
klaster@iol.cz
Web:www.pivovarklaster.cz/pivovar/exkurze/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Všem příznivcům klášterského tekutého zlata nabízíme možnost, jak se lépe seznámit s jeho výrobou a zároveň se dozvědět mnoho zajímavého z bohaté historie tohoto místa. Zajistěte si prohlídku pivovaru a nechte se provést jeho provozem. Pivovar Klášter je tradiční výrobce přírodního, nepasterovaného piva.

Exkurze trvá asi 50-60 minut a je zakončena ochutnávkou v ležáckých sklepích.
Exkurze jsou možné celoročně, nutné předem telefonicky objednat. Minimální počet účastníků: 7 osob. Děti v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

Upozorňujeme návštěvníky na celoročně nízkou teplotu ve sklepení (3–4 °C). Doporučujeme vzít si na návštěvu teplé oblečení.

Ekurze provádíme od pondělí do čtvrtka v pracovní době do 14.30 hod., poslední prohlídka začíná ve 13.00 hod. V pátek začíná poslední prohlídka již ve 12.00 hod. 

Po telefonické domluvě je možné objednat prohlídku také mimo uvedené termíny, tj. odpoledne nebo o víkendu. V tom případě je minimální počet návštěvníků stanoven na 15 osob.

Pivovar Klášter má vlastní turistickou známku. Její zakoupení je možné na vrátnici pivovaru.

Sortiment:

Klášter Světlé výčepní, Klášter Ležák, Klášter kvasnicový, Klášterní XIX. Block

Z historie pivovaru:
1144 - 1145 - první písemné zmínky. Do zdejšího kraje zavítali mniši cisterciáckého řádu, aby si zde vybudovali nové sídlo (klášter) na místě, jež jim daroval šlechtický rod Markvarticů. Mniši se těšili přízni panstva, což se projevilo v neustálém shromažďování majetku, takže do patnáctého století soustředili ve svých rukou rozlehlé panství. Zaujímalo velkou část Mnichova Hradiště a spolu s ostatními državami mělo rozlohu 25.000 hektarů.

30.dubna 1420 - husitské oddíly, táhnoucí z Hradecka na pomoc Praze, ohrožené křižáky, přitáhly pod vedením Hynka Krušiny z Lichtemburka a sídlo mnichů vypálily. Statky klášterní zabral Jan z Vartemberka na Ralsku. Více než 100 let, až do druhé poloviny šestnáctého století zůstal klášter v troskách.

1570 - příchod Jiřího z Labouně, který zde začal stavět zámek v renesančním stylu. Za krátkou dobu přešel nový zámek do rukou Václava Budovce z Budova, který zde rovněž provedl některé stavební úpravy. Z té doby pochází brána zámku v typickém renesančním provedení.

21.června 1621 - Budovcův skon na Staroměstském náměstí. Novým majitelem zámku se stal Albrecht z Valdštejna. Jeho příbuzní podrželi zámek i po jeho smrti a po celé osmnácté století.

1852 - poslední období zámku, byl zde umístěn pivovar.

1869 - požár zámecké stavby, budova plně přizpůsobena potřebám pivovaru. Konec devatenáctého století - pivovar Klášter patřil mezi sedm největších pivovarů v českých zemích.

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Čt -
-

Čas exkurze možný domluvit po telefonické dohodě.

Vstupné

Exkurze do pivovaru
Plné vstupné:150,00 CZK
Studenti:50,00 CZK
Poznámka:V ceně vstupného pro dospělé je i ochutnávka piva. Studenti bez ochutnávky.
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu