27166194
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pěnčín

Český ráj

Pěnčín 62
Pěnčín, 463 45

Telefon:+420 482 725 300
+420 482 725 301
Fax:+420 482 725 300
E-mail:obecni.urad@pencin-obec.cz
Web:www.pencin-obec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Pěnčín leží v jižním cípu Libereckého kraje, asi 2 km západně od Turnova. Nachází se v malebné v oblasti mezi Podještědím a Českým rájem.

Pěnčín se skládá se ze sedmi sloučených obcí - Albrechtic, Červenice, Kamení, Střížovic, Vitanovic, Zásady a Pěnčína. Jméno obce se poprvé objevuje v listině z roku 1383. Historie Pěnčína je spojena s třemi rody - pány z Vartenberka, pány z Valdštejna a knížaty z Rohan. Rod pánů z Valdštejna připomíná i zlatý lev ve znaku obce, v jehož dolní polovině se nachází červené jablko. To symbolizuje pěstitelské a šlechtitelské tradice, jejichž výsledky proslavily obec široko daleko. V Pěnčíně byly vyšlechtěny známé odrůdy Šampion, Rubín, Vanda a Bohemia.

Pěnčín je dobrým výchozím místem pro turisty a cykloturisty k výletům do Podještědí i Českého ráje.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu