27666628
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Turnovský cyklookruh

Český ráj

Turnov

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Cyklookruh opisuje 24 km dlouhou kružnici kolem města Turnova a přilehlých vesnic.

Značení: Cyklookruh je značen místním značením, vedoucím po stávajících cyklotrasách a silnicích III. a IV. třídy s minimální automobilovou dopravou. Na celé trase jsou umístěna odpočívadla a stojany s přehlednou mapou.

Popis trasy: Cyklookruh opisuje 24 km dlouhou kružnici kolem města a přilehlých vesnic a můžete ho začínat třeba na železniční zastávce Turnov-město, či v Záholicích, kde je možné zaparkovat automobil.

K zajímavostem na trase patří kalvárie na Vrchhůře, pískovcové sousoší bezejmenného autora z konce 18. století. Stojí na jednom z nejvýše položených míst v katastru města. Zde se naskytne krásný výhled na město s dominantním novogotickým chrámem Narozeni Panny Marie, na hrad Valdštejn, na Trosky a na další zajímavosti Českého ráje.

Dále trasa vede kolem Pivovaru Rohozec, založeného na počátku 20. století. Dodnes se zde vaří pivo podle původních receptur z vody pocházející z Vazoveckého údolí.

V Ohrazenicích budete míjet Pyrám, kamenný rozcestník z roku 1813, udávající tři hlavní směry na Turnov, Mladou Boleslav a Liberec. Zajímavé jsou i dva kostely na trase. V Přepeřích kostel sv. Jakuba z poloviny 16. století a v Nudvojovicích kostel sv. Jana Křtitele z přelomu 12. a 13. století, nejstarší turnovský kostel.

Krajina Českého ráje
Krajina Českého ráje
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu