27666544
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Renesanční radnice v Hostinném

Krkonoše

Nám. 1. Máje
Hostinné, 543 71

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Dominantu čtvercového náměstí v Hostinném tvoří na západní straně renesanční radnice s barokně ukončenou věží a hodinami.

Věž byla k radniční budově připojena v roce 1525. Po požáru r.1610 přestavěna italským stavitelem C. Valmadim a ozdobena sgrafity. Od roku 1641 stojí v průčelí věže monumentální postavy dvou 4,80 metrů vysokých obrů v římské zbroji. Věž je zakončena ochozem a barokní bání.


Po předchozím telefonickém objednání se z jejího vrcholu můžete rozhlédnout po Hostinném. Objednávku vyřídíte v informačním centru Hostinné.

Renesanční radnice v Hostinném, autor: jan špelda
Renesanční radnice v Hostinném, autor: jan špelda
Renesanční radnice v Hostinném, autor: jan špelda
Renesanční radnice v Hostinném, autor: jan špelda
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu