26218059
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Mezinárodní naučná stezka Lužické a Žitavské hory

Českolipsko

Jablonné v Podještědí, 471 25

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka prochází územím CHKO Lužické hory a CHKO Žitavské hory.

Průběh trasy:
* Trasa v úseku mezi zastávkami č. 1 - 11 (14 km) prochází po linii lužického zlomu a je věnována převážně geologickému vývoji oblasti.
* Trasa se zastávkami č. 11 - 21 (10 km) seznamuje návštěvníky s různými biotopy Žitavských hor, s rostlinami a živočichy, kteří zde žijí.
* Trasa se zastávkami č. 21 - 24 (7 km) vede na zámek Lemberk a k Bredovskému letohrádku, kde je instalována stálá expozice věnovaná Lužickým horám.
* Hlavní trasa naučné stezky je doplněna ještě dvěma spojovacími úseky se zastávkami č. 25 - 27.

Popis trasy: Naučná stezka prochází územím dvou chráněných krajinných oblastí - CHKO Lužické hory a CHKO Žitavské hory na území sousedního Německa. Na 27 zastávkách seznamuje návštěvníky s přírodovědnými i kulturními zajímavostmi zdejšího kraje. Česko-německou státní hranici stezka překračuje na hraničních přechodech Hrádek nad Nisou-Hartau a Petrovice-Lückendorf.

Značení trasy: Trasa naučné stezky vede převážně po turistických značených cestách a je v terénu vyznačena symbolem naučné stezky.

Zajímavosti na trase: Nejzajímavějšími místy na trase stezky jsou Bílé kameny, vrch Vysoká s Kozími hřbety, Horní skály, Vraní skály, Krásný důl, Popova skála, Sedlecký Špičák, údolí Bílého potoka, vrch Töpfer, skalní průrvy Kleine Felsengasse a Grosse Felsengasse, vyhlídka na Scharfensteinu, letovisko Lückendorf, zámek Lemberk s Bredovským zámečkem, osada Polesí se skalní vyhlídkou Havran a Tobiášova borovice.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu