27241847
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka o mokřadech

Českolipsko

Ješovice 1
Liběchov, 277 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka procházející oblastí mokřadů v CHKO Kokořínsko.

Počet zastavení: 7

Délka trasy: 30 minut

Popis trasy: V roce 2001 vznikla naučná stezka, která si dala za cíl přiblížit mokřady v CHKO Kokořínsko široké veřejnosti. Jejím cílem je ukázat, že se nejedná o území, ve kterém roste jen plevel a žijí pouze komáři. Tato stezka vám přiblíží mokřady v úplně jiném světle. Představí Vám území, která mají vysokou biologickou hodnotu; území, ve kterých se skrývá spousta chráněných živočichů a rostlin a území, která mají svou nezaměnitelnou funkci v krajině.

Čeká Vás sedm zastavení na kterých se dozvíte základní informace o mokřadech Liběchovky a Pšovky, o ovlivnění těchto biotopů činností člověka (zastavení Rákosiny a ostřicové porosty), o původní vegetaci kolem menších toků (zastavení Mokřadní olšiny), o samotné Liběchovce (z. Potok Liběchovka), dále se zde dočtete několik informací o managementových zásazích na těchto území v CHKO Kokořínsko (z. Péče o mokřady), o stojatých vodách a o funkci mokřadů v krajině.

Na stezce není žádné převýšení - půjdete stále po rovince, ovšem vzhledem k tomu, že stezka vede po vyšlapané pěšince a po povalových chodníkách, není vhodná pro kočárky nebo invalidní vozíky. Celá procházka Vám zabere cca 30 min.

Naučná stezka
Naučná stezka
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu