27217191
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Ionosférická observatoř Panská Ves

Českolipsko

Panská Ves
Dubá, 471 41

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Soustava obřích satelitních antén.

V Panské Vsi nedaleko Dubé se nachází obří satelitní anténa Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd. Na náhorní plošině můžeme vidět několik obřích satelitních antén, které přijímají data z družic na oběžných drahách Země. Jméno Panské Vsi se občas objevuje i v meteorologickém zpravodajství, když se zde naměří nějaká rekordní teplota.

V blízkosti Dubé se nachází několik zajímavých míst, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Můžeme využít i nedávno zřízenou naučnou stezku Dubsko - Kokořínsko. Samotná Dubá leží na okraji CHKO Kokořínsko, takže návštěvu můžeme spojit s návštěvou některého z turisticky atraktivních cílů Kokořínského dolu - Kokořína, pokliček či Vrátenské rozhledny.

Přístup: Z Dubé je přístup do Panské Vsi po červené turistické značce přes Rozprechtice nebo modré značce směr Nedamov. Je také možno vyjet autem přímo k observatoři.

Observatoř
Observatoř
Observatoř
Observatoř
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu