27186088
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka Okolím Jindřichovic za výšinami ideálů a do údolí duše

Jizerské hory

Jindřichovice pod Smrkem

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka, která vás provede po okolí Jindřichovic a tak trochu i po vlastní duši….

Délka trasy: 12 km
Průběh trasy: okolí Jindřichovic pod Smrkem
Popis trasy: Začátek stezky je v Jindřichovicích před Muzeem života venkovského obyvatelstva před průmyslovou revolucí. Cesta je dlouhá asi 12 km, ale jsou zde možnosti zkratek. Má tolik zastavení, kolik si uděláte a končí opět u muzea, nebo kdekoliv jinde. Stezka Vás provede okolím Jindřichovic, údolím Vaší duše a výšinami lidských ideálů.

Cestou projdete okolo Resslovy vily, vodního mlýna, údolím Jindřichovického potoka k větrnému mlýnu, kolem nejpočetnější mravenčí kolonie v Libereckém kraji k větrným elektrárnám.

Značení trasy: trasa je vyznačena v terénu

Slova autora stezky:
Nápad vytvořit v Jindřichovicích netradiční naučnou stezku jsem měl už v roce 1998. Kvůli jiným povinnostem jsem její realizaci stále odkládal, až tento rok mi tento nápad připomněl kamarád dřevosochař Jožka Čermák. Domluvili jsme se, že já si vezmu na starost texty a on dřevěné, umělecky zpracované sloupky. Tudíž tato stezka bude vyznačena i v terénu, ale až když získáme z grantů potřebné peníze. Projít si jí však můžete už teď, pokud si vezmete s sebou tyto texty. Vlastně mě napadlo, že až dnes má tato naučná stezka opravdový smysl - spojuje totiž i turisticky nejatraktivnější lokality v Jindřichovicích / museum, větrný mlýn, větrné elektrárny a ty vznikly až v posledních letech/. Chcete-li se do Jindřichovic podívat, tato stezka vás povede těmi nejzajímavějšími místy. Trasa je vhodná pro pěší, ale i pro horské cyklisty.

Zbyněk Vlk, Jindřichovice

Mapa trasy. 

Naučná stezka Jindřichovice
Naučná stezka Jindřichovice
Naučná stezka Jindřichovice
Jindřichovice
Jindřichovice pod Smrkem
Jindřichovice pod Smrkem náhled panelu
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu