27435030
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka Ralsko

Českolipsko

Mimoň

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka Ralsko začíná v zámeckém parku v Mimoni a poté se napojuje na červenou turistickou značku, která vede až ke zřícenině hradu Ralsko. Stezka je určena především dětem z druhého stupně základních škol, ale s pomocí učitele nebo rodičů zvládnou většinu úkolů i děti mladší.

Délka trasy: 11 km

Stezka je rozdělena na dvě části:
1) Zámecký park - 4 zastavení
2) Vranovská alej - Ralsko - 10 zastavení

Jednotlivá zastavení jsou značena erby s číslem uprostřed. Ke každému zastavení jsou pro děti zhotoveny zábavné pracovní listy s různými úkoly, které je hravou formou seznámí s rostlinami, živočichy, geologií a částečně i historií Ralska a jeho okolí. Celou stezkou děti provází rytíř Jan z Ralska. Pracovní listy jsou součástí tohoto CD, můžete si je tedy pro sebe a pro děti vytisknout.

Pro dospělé jsou vytištěny informační letáky s popisem jednotlivých zastavení. Letáky je možné si vyzvednout na těchto místech: Gymnázium Mimoň, DDM Vážka a Informační centrum v Mimoni. Popis jednotlivých zastavení rovněž naleznete na tomto CD.

Veškeré materiály týkající se naučné stezky včetně aktualizací pracovních listů naleznete také na internetových stránkách Gymnázia Mimoň www.gymi.cz.

Celková délka trasy včetně cesty zpět je asi 11 km. První část - Zámecký park - je celkově nenáročná a lze ji zvládnout i s plněním úkolů přibližně za 1-1,5 hodiny. Druhá část - z aleje až na Ralsko - je časově i fyzicky náročnější. Samotný výstup na vrchol trvá asi 2 hodiny, s plněním úkolů pak 3-4 hodiny. Stezku lze samozřejmě absolvovat celou najednou, ale doporučujeme spíš projít každou část zvlášť.

Dovolená s dětmi - nabídka

Pro děti jsou na trase připraveny úkoly a aktivity.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Ke stezce jsou přiraveny pracovní listy, které můžete využít při ekologické výchově.

Příloha

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu