27249673
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka Jeřáb

Českolipsko

Hradčany

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Naučná stezka Jeřáb vychází přímo od informačního centra v Hradčanech, je dlouhá 3,5 km, fyzicky nenáročná a zvládnou ji projít příjemnou procházkou i děti předškolního věku.

Na návštěvníky čeká úvodní a dalších 7 naučných panelů. Jednotlivá zastavení stezky jsou věnována přírodním podmínkám Ralska, geologii Hradčanských stěn, borovému hospodářství, dřevinám, rostlinám, ptákům a savcům Ralska.

Stezka provede návštěvníky okrajem Hradčanských stěn, nejsevernější částí Kumerského pohoří, které je tvořeno velmi rozmanitými pískovci jizerských vrstev, ve kterých se vyskytují jak šedé až hnědé kvádrové pískovce, tak žlutavé a někdy až cihlově červené vápnité pískovce.

Naučná stezka je pojmenována podle Jeřába popelavého (Grus grus), jednoho z pěti druhů ptáků, pro jejichž ochranu byla vyhlášena Nařízením vlády č. 598 / 2004 Sb. ze dne 27. října r. 2004 Ptačí oblast Českolipsko - Dokeské pískovce a mokřady.

Dovolená s dětmi - nabídka

Nenáročnou stezku zvládnou i děti předškolního věku.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Nenáročná stezka vhodná i pro předškolní děti.

Naučná stezka Jeřáb
Naučná stezka Jeřáb
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu