26231209
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Galerie antického umění a Městské muzeum, Hostinné

Krkonoše

Nádražní 119
Hostinné, 543 71

Telefon:+420 499 524 239
+420 499 329 096
E-mail:klaster@kthostinne.cz
Web:http://klasterhostinne.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V bývalém františkánském kostele v malebném podkrkonošském městečku Hostinné se nachází jedinečná sbírka odlitků antických soch a Městské muzeum.

V roce 1969 bylo v Hostinném otevřeno jedinečné kulturní zařízení, Galerie antického umění. Sbírka v ní umístěná se skládá ze sádrových kopií vytvořených podle originálů, na které byla nanesena speciální patina, aby vznikl dojem původního materiálu, barvy a struktury. Vystavená kolekce dává, kromě uměleckého zážitku, kompletní obraz vývoje antické plastiky od konce 7. století před Kristem do 2. století po Kristu. Hodnotu sbírky zvyšuje skutečnost, že předlohy některých odlitků byly zničeny, nebo jsou považovány za ztracené (portréty Vilonia, Traiana a Homéra).

Galerie je umístěna v bývalém Františkánském klášteře Blahoslavené Panny Marie Neposkvrněného početí. Františkánský klášter prošel značnou rekonstrukcí, díky níž se zde také nachází Městské muzeum.

Městské muzeum

V prvním patře konventu bývalého františkánského kláštera v Hostinném jsou umístěny výstavní prostory městského muzea. Expozice představující historický vývoj jednoho z nejstarších měst v Podkrkonoší je nainstalována ve františkánských celách z 2. poloviny 17. století. Jsou zde zachyceny dějiny od kolonizace kraje na horním Labi počátkem 13. století a založení města Hostinného v 2. polovině 13. století, všechny významné historické události až po rozhodné okamžiky, které bezprostředně navázaly na výsledky druhé světové války. Historická expozice dává obraz vývoje města za 750 let jeho existence. 


Součástí výstavních prostor je i část věnovaná působení příslušníků řádu sv. Františka ve městě, prezentaci unikátního souboru lunet ze života zakladatele tohoto řádu z let 1688 – 1721 a kolekce vyřezávaných figurálních včelích úlů z konce 18. století. Historická část je zakončena vzpomínkou na rodáky a významné osobnosti města.

Otevírací doba

Květen - Září Po - zavřeno
Út - So 9:00 - 12:00
13:00 - 17:00
Ne 13:00 - 17:00
Říjen - Duben Po - zavřeno
Út - Pá 10:00 - 12:00
13:00 - 16:00
So - Ne - zavřeno

Vstupné

Městské muzeum
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:25,00 CZK
Rodinné vstupné:110,00 CZK Max. 2 dospělí a 2 děti
Děti:25,00 CZK děti do 18 let
Studenti:25,00 CZK
Senioři:25,00 CZK
Poznámka:Děti do 6 let mají vstup zdarma.
Galerie antického umění Hostinné, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Služby a vybavení: parkoviště, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů

Galerie antického umění Hostinné, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
Galerie antického umění Hostinné, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
Galerie antického umění, autor: Městské muzeum Hostinné
Galerie antického umění, autor: Městské muzeum Hostinné
Galerie antického umění, autor: Městské muzeum Hostinné
Galerie antického umění, autor: Městské muzeum Hostinné
Františkánský klášter, autor: Městské muzeum Hostinné
Městské muzeum, autor: Městské muzeum Hostinné
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu