26709468
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vyhlídková věž Lidové sady

Jizerské hory

Lidové sady 425/1
Liberec, 460 01

Telefon:+420 482 710 649
GSM:+420 608 014 005
E-mail:infopult@lidovesadyliberec.cz
Web:www.zooliberec.cz/lidovesady/cz/vez
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Vyhlídková věž s krásným výhledem na město Liberec.

Budova byla postavena podle projektu norimberského architekta Jakoba Schmeissnera libereckým stavitelem Adolfem Hornem v letech 1900 - 1901 a nese zajímavé znaky romantismu i secese. Dnešní Kulturní centrum Lidové sady (dříve PKO) patří mezi tradiční kulturní zařízení města, kde se pravidelně konají koncerty, taneční kurzy, festivaly, slavnosti, výstavy a společenské plesy. K objektu patří rozsáhlá zahrada a veřejnosti přístupná věž budovy nabízí zajímavý pohled na město i nedaleké hřebeny Jizerských hor. V letním období za příznivého počasí je pro nejmenší návštěvníky připraven tzv. "Dětský koutek" s množstvím různých zábavných atrakcí, který najdete přímo naproti budově Lidových sadů.

Věž - 35 metrů vysoká dominanta památkového objektu Lidových sadů v Liberci se 155 schody sloužila od roku 1901 až do poloviny padesátých let, kdy byla z bezpečnostních důvodů uzavřena.
Kompletní rekonstrukce věže byla provedena v květnu 1998 podle projektu Ing. Františka Čejky. Nyní je vyhlídková věž opět přístupná veřejnosti.

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Ne -

Vstupné

Vstupné na věž
Plné vstupné:20,00 CZK
Děti:10,00 CZK
Studenti:10,00 CZK
Senioři:10,00 CZK senioři nad 65 let
Poznámka:Vstup dětem do 14 let povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
Rozhledna Lidové sady, autor: Chmela

Služby a vybavení: parkoviště, úschovna zavazadel (šatna), občerstvení, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů

Rozhledna Lidové sady, autor: Chmela
Rozhledna Lidové sady, autor: Chmela
Rozhledna Lidové sady, autor: Chmela
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu