27547180
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Cyklostezka Varhany

Českolipsko

Česká Lípa

Web:www.cyklostezkavarhany.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Téměř 17 kilometrů hladkého asfaltu, krásná příroda, roztomilé vesnické kostelíky, ale i delší stoupání pro aktivní sportovce. To vše nabízí cyklistům cyklostezka Varhany.

Délka trasy: 8 km

Cyklostezka Varhany vede po bývalé železniční trati z České Lípy do Kamenického Šenova. Začíná nedaleko vlakové zastávky Střelnice v České Lípě, končí u bývalého vlakového nádraží v Kamenickém Šenově, několik set metrů od Panské skály. Cyklostezka je projektovaná jako tři metry široká veřejně přístupná komunikace pro cyklisty a pěší.

Myšlenka propojení obcí a dvou významných měst pomocí cyklokoridoru se datuje již od roku 2001, kdy za tímto účelem byl založen dobrovolný svazek obcí. Vznikl tak ojedinělý projekt, jehož cílem je zvýšení atraktivity přilehlých obcí a podpora rozvoje turistického ruchu. V neposlední řadě přináší projekt zvýšení bezpečnosti cyklistů a chodců v celé oblasti. 

Stavba cyklostezky se rozběhla v roce 2007, rozdělená byla do tří etap. První se postavila část z České Lípy přes Horní Libchavu do Manušic, druhá byla etapa z Manušic až do Volfartic a třetí, nejnáročnější z Volfartic až do Kamenického Šenova.

Směrově i výškově stezka kopíruje profil zrušené železniční tratě, což přináší mimo jiné také příznivé sklonové poměry stoupání, které nepřesahují 2,9 %. Povrch je tvořen asfaltobetonovou vrstvou, která umožňuje využití nejen pro cyklisty, ale stává se tak ideální pro trávení volnočasových aktivit např. in-line bruslařů. Úklid stezky je zajišťován v měsících duben – říjen dle možností a potřeby. Stezka vede v lesním prostředí, což může způsobovat ne vždy zcela hladký povrch stezky, spadané listí apod. Provozovatel neodklízí napadané listí v podzimním období. V zimním období není prováděn úklid sněhu, a proto může být cyklostezka neprůjezdná.

Ubytování v okolí této trasy najdete zde

Aktivní dovolená - nabídka

Projeďte si novou cyklostezku na kole nebo in-line bruslích.

Cyklostezka Varhany
Cyklostezka Varhany
Cyklostezka Varhany
Cyklostezka Varhany
Cyklostezka Varhany
Cyklostezka Varhany
Z cyklostezky Varhany, autor: Vít Černý
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu