27155197
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Výrobky z orobince - Iveta Dandová

Český ráj

Smetanova 580
Mnichovo Hradiště, 295 01

Telefon:+420 326 771 111
GSM:+420 723 301 963
E-mail:orobinec.iveta@seznam.cz
Web:www.orobinec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Užitné a dekorativní výrobky z orobince.
  • Iveta Dandová je poslední, kdo v regionu zpracovává kdysi tradiční materiál - orobinec. Před desetiletími se výrobou pantoflí, klobouků, ošatek a misek živily stovky lidí. Díky velmi malé dostupnosti tohoto materiálu, ale tato výroba téměř vymizela. Orobinec je vodní rostlina (květy jsou známé doutníky na březích rybníků), sklízí se v zimě, přes jaro a léto se čistí a suší. K zhotovení výrobků je třeba použít orobinec z loňské sklizně.
  • Iveta Dandová plete z orobince od roku 1991. V roce 2007 získala ocenění ministra kultury Nositel tradice. Své umění předvádí v různých skanzenech, kde je prezentována tradiční lidová výroba, jako je třeba Veselý kopec na Vysočině, jezdí také do skanzenu v Kouřimi, do Strážnice, vidět ji můžete na Staročeských trzích v Turnově.
  • Výrobky jsou k dostání přímo v její dílně, v obchodu v Ozdravovně v Radostíně u Sychrova, v buticích, obchodech se suvenýry apod.
při výrobě, autor: Iveta Dandová

Výklad v cizím jazyce: němčina

při výrobě, autor: Iveta Dandová
výrobky z orobince
autorka
kabelka
kabelky
klobouky
kolekce
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu