28450919
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Moštovna Lažany, výrobna nápojů, spol. s r.o.

Český ráj

Lažany 71
Pěnčín, 463 45

Telefon:+420 485 146 114
E-mail:info@mostovna-lazany.cz
Web:www.mostovna-lazany.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Mošty, nektary a nápoje bez konzervačních látek a jiných přísad
 • Moštovna Lažany byla postavena uprostřed rozsáhlých sadů jabloní a drobného ovoce na okraji Českého ráje v roce 1965. Na jejím vybudování měli zájem hlavně pěstitelé z okolních obcí na Turnovsku. Její původní název byl Zdroj Českého ráje, který byl později změněn na nynější název Moštovna Lažany. Moštovna zpracovává jablka od zahrádkářů a velkopěstitelů z regionu. Při výrobě i zpracování se využívají bohaté, více než čtyřicetileté zkušenosti s tradiční výrobou moštů. Všechny nápoje jsou vyráběny přírodní cestou bez použití konzervačních látek nebo jiných chemikých přísad.
 • V současné době se tu vyrábí 23 druhů kvalitních nápojů (novinkou jsou BIO nápoje). Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena, fi ltrována, pasterována a ihned stočena do lahví. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tak uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma. Skleněná láhev je tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originální a osvěžující chuť moštu.
 • Hlavním programen moštovny je zpracování ovoce od pěstitelů z Českého ráje. Podstatnou část výroby tvoří Jablečný mošt, Jablečný mošt s vlákninou, Hruškový mošt, Mrkev s jablkem, Lisovaná višeň a Vinný mošt z Müller Thurgau. Dále pak v současné době velice žádané BIO mošty - BIO Jablečný s vlákninou a BIO Jablečný. Sortiment je obohacen o kvalitní nápoje vyráběné z přírodních koncentrátů - Černý rybíz, Višeň, Zahradní směs, Pomeranč-jablko, Bylinný nápoj z květu černého bezu a Jahoda.
 • Moštovna Lažany je držitelem ocenění Výrobek roku 2005 v Libereckém kraji za jablečný mošt a Výrobek roku 2006 v Libereckém kraji za rybízový nápoj, totéž bylo zopakováno v roce 2007 za višňový nápoj a v roce 2008 za jablečný mošt s vlákninou.
 • Mošt můžete zakoupit v řadě obchodů v regionu nebo přímo v podnikové prodejně a to:
  PO-ČT 6 -14 hod
  PÁ 6 - 16 hod
  SO 8 - 12 hod
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu