26816357
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sobotka Karel - figurky

Český ráj

Těpeře 64
Železný Brod, 468 22

GSM:+420 606 127 236
E-mail:sobotka.figurky@seznam.cz
Web:www.sklenene-foukane-figurky.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Karel Sobotka vyrábí tradiční skleněné foukané figurky. Poznejte tradiční výrobu Železnobrodského skla. Po telefonické dohodě je možná exkurze v sklářské dílně.

Karel Sobotka pracuje se sklem již od mládí. Vyučil se v podniku Železnobrodské sklo, kde byl od roku 1976 také zaměstnán. Touto výrobou se zabývá již přes 30 let. Nejdříve jako zaměstnanec v podniku ŽBS Železný Brod pod vedením Víti Petra, d roku 1990 jako samostatný živnostník.

Sklo přetavené do figurek zvířat a mnoha dalších dekorativních podob dodává do specializovaných prodejen v celé České republice. V Českém ráji jeho foukané figurky prodávají na několika místech, vesměs spojených s turistickým ruchem. Karel Sobotka svůj um také předvádí na různých řemeslnických akcích.

Je členem hospodářské komory ČR, členem cechu sklářských a bižuterních výrobců Jablonecka. Je mu propůjčena chráněná známka "český výrobek" a chráněná známka "regionální produkt český ráj".

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu