26657055
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kbelnice

Český ráj

Kbelnice
Jičín, 506 01

GSM:+420 774 715 479
E-mail:oukbelnice@seznam.cz
Web:www.obeckbelnice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kbelnice se rozkládá v poměrně členité krajině Jičínské pahorkatiny, v nadmořské výšce kolem 294 m. Obec leží asi jeden kilometr severně od Jičína, při silnici ve směru na Liberec.

Samostatná obec Kbelnice existuje od roku 1990, kdy se oddělila od obce Podůlší, ke kterému patřila od roku 1960. První písemné zmínky o obci jsou datovány k roku 1322. U silnice nad obcí se nalézá vojenský hřbitov vojáků padlých v bitvě u Jičína koncem června roku 1866, během prusko - rakouské války. Areál je obdélníkového tvaru, je obehnán živým plotem a uprostřed stojí budova ossaria.

Severozápadně od obce se nachází vyhledávaná část Českého ráje - skalní město Prachovské skály. Tento turistický a horolezecký terén byl jednou z prvních turisticky navštěvovaných oblastí Českého ráje. Prochází jím několik turistických okruhů.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu