25965441
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Chuchelna

Český ráj

Chuchelna

Telefon:+420 481 622 702
Fax:+420 481 622 702
E-mail:obec@chuchelna.cz
Web:http://www.chuchelna.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Chuchelna se nachází nedaleko od Semil v nadmořské výšce 385 m n. m. na severovýchodním svahu Kozákova. Trvale zde žije cca 900 obyvatel.

První zmínka o Chuchelně je datována do roku 1410. Ve 13. století náležela do panství rotštejnského. Počátkem 15. století byla poddanskou vsí náležející Janu z Miličevsí, později patřila k Hrubé Skále a od 17. století k Semilům.

Na území obce se nachází několik památek zapsaných do seznamu nemovitých kulturních památek MK ČR: Sousoší Kalvárie z roku 1739, Tůmovo stavení č.p. 18 a kříž ve Lhotě - Komárově. V centru Chuchelny stojí pomník padlým z první světové války a památník obětem nacismu. Chuchelna a okolí patří k místům, kde proběhlo květnové povstání roku 1945 již 3. května. V okolí obce můžeme najít tři pomníčky osob, které v tento bouřlivý den zaplatily svým životem.

Chuchelna svou polohou poskytuje výborné podmínky k provozování letních i zimních sportů. Obcí procházejí turistické i cykloturistické trasy na Kozákov a do širokého okolí. V Chuchelně se nachází také koupaliště, sportovní areál, na vrcholu Kozákova pak sjezdovky a vlek.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu