26785191
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kobyly

Český ráj

Kobyly 9
Pěnčín u Liberce, 463 45

Telefon:+420 482 728 180
E-mail:kobyly@volny.cz
Web:www.kobyly-obec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Kobyly leží asi 7 km západně od Turnova, poblíž zámku Sychrov. Rozkládá se v oblasti středního Pojizeří, z jedné strany v údolí pod vrcholem Ještědu, z druhé strany zasahuje do chráněné oblasti Český ráj.

Obec v současné době tvoří sedm osad: Kobyly, Havlovice, Janovice, Podhora, Radvánice, Sedlisko a Vorklebice. Obec vznikla ve 13. století , kdy její osady Kobyly, Sedlisko a Radvánice byly v držení pana Berky z Dubé. Dále byl držitelem osady Jan z Vartenberka a poté svobodný pan A. J. ze Smiřic. Po konfiskaci v době Pobělohorské získal majetek Albrecht z Valdštejna. Posledním historickým majitelem, který koupil všechny obce Českodubska, byl kníže Rohan.

Význačným charakteristickým rysem návsí jednotlivých osad jsou lipové aleje a několik vzrostlých, státem chráněných lip. Kromě kaplí sv. Václava a sv. Havla najdeme v obci i několik původních roubených chalup. Obec a okolí poskytují zajímavé možnosti pro agroturistiku, cyklistiku a turistiku.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu