29272362
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostelec

Český ráj

Kostelec 7
Jičín, 506 01

GSM:+420 733 607 792
E-mail:podatelna@kostelec-jc.cz
Web:www.kostelec-jc.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Kostelec leží asi 10 km jižně od Jičína.

Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z konce 16. století. V polovině 18. století byl barokně upraven. U kostela se dochovala dřevěná zvonice.

Severovýchodně od obce se nachází CHKO Český ráj, která je magnetem pro turisty z celé České republiky, neboť se zde nachází nepřeberné množství přírodních, historických i technických památek. Hlavní devizou Českého ráje je množství skalních útvarů, a proto je tato oblast vyhledávána zejména horolezci. Krajina v okolí Kostelce je vhodná pro cyklosturisty. Milovníci lyžování najdou cíl svého sportovního snažení v nedalekém Podkrkonoší, ale hlavně ve vzdálenějších Krkonoších.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu