26372474
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Ktová

Český ráj

Ktová 62
Rovensko pod Troskami, 512 63

Telefon:+420 481 381 337
GSM:+420 724 181 298
E-mail:ou@ktova.cz
Web:www.ktova.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Ktová leží asi 12 km jihovýchodně od Turnova, při silnici z Turnova do Jičína. Část území, na kterém se obec rozkládá, ještě zasahuje do CHKO Český ráj. Obec má především rekreační charakter.

První zmínky o obci pocházejí z roku 1318, kdy je uváděn Hrabiš ze Ktovy mezi účastníky vzpoury proti Vokovi z Rotštejna. Obec vznikla z původně izolovaných zemědělských usedlostí kolem obchodní cesty Liberec - Turnov - Jičín. Ktová byla starým zemanským sídlem a existovala již před stavbou hradu Trosky, který byl budován v letech 1370-1380. Po jeho dostavení připadla část Ktové k troseckému panství. Většího významu rozvoje dosáhla obec počátkem 19. století, po vybudování železničního spojení s okolními správními centry.

V obci se do dnešní doby dochovalo několik kulturních památek. Nejstarším objektem na území obce je barokní brána u statku č.p. 44, dále se zde nachází socha Panny Marie z roku 1890 a smírčí kříž v části obce Kabáty. Okolí obce je vhodné k turistickým výletům, nedaleko od obce stojí dominanta zdejší krajiny, zřícenina hradu Trosky. Český ráj také křižují četné cyklistické stezky.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu