29350847
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lažany

Český ráj

Lažany 2
Pěnčín u Liberce, 463 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Lažany leží v kotlině, zhruba 3 km severozápadně od Turnova.

Obec leží v kotlině a na severu vystupuje mírné návrší zvané u Lipky, ze kterého je pěkný výhled na Český ráj - Frýdštejn, Kozákov, Hruboskalsko a na Ještědský hřeben.

První písemná zmínka o Lažanech pochází z roku 1397. Původně se jednalo o zemědělskou obec, ve které se pěstovala zelenina a ovoce - dnes jsou zde převážně ovocné sady. Ve středu obce je hasičská nádrž, která je v letních měsících využívána jako koupaliště.

V obci nalezneme pomník padlých z první světové války a také kamenný kříž, opravený v roce 2000. Poloha obce je výhodná z hlediska blízkosti Českého ráje - krásné skalní útvary, hrady, zámky, zříceniny. Milovníci lyžařských sportů mohou využít nedaleká střediska zimních sportů v Jizerských horách, na Ještědu, či v Harrachově, západní bráně do Krkonoš.

Lažany
Lažany
Lažany, autor: archiv obce Lažany
Lažany, autor: archiv obce Lažany
Lažany, autor: archiv obce Lažany
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu