27071877
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sedliště

Český ráj

Sedliště 13
Libáň, 507 23

Telefon:+420 724 179 923
E-mail:starosta@sedliste-jc.cz
Web:www.sedliste-jc.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Sedliště leží asi 2 km severně od Libáně.

Rozkládá se při soutoku Libáňského potoka s Bystřicí, v nadmořské výšce kolem 240 m n. m. První písemná zmínka o Sedlišti je datována k roku 1295.

Z kulturních pamětihodností se v obci dochovala pozoruhodná lidová plastika Kalvarie z roku 1765. V blízkém okolí mohou turisté navštívit zámek Staré Hrady u Libáně a muzeum s expozicí národního písemnictví. V nedalekých Dětenicích se nachází malebný zámek s pěkným parkem. Milovníci přírody se mohou vydat do Českého ráje, který láká zejména velkým množstvím skalních měst a je vhodný i pro cykloturisty.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu