27172060
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Slaná

Český ráj

Slaná 94
Slaná, 512 01

Telefon:+420 481 625 063
E-mail:obec@obecslana.cz
Web:http://www.obecslana.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Slaná leží nedaleko Semil v údolí říčky Olešky. K obci patří místní části Bořkov, Nedvězí a Hořensko.

Nejstarší písemná zmínka je o Nedvězím, a to již z roku 1322. Náleželo k lomnickému panství, se Slanou bylo sloučeno roku 1953. Bořkov se poprvé uvádí v roce 1542. Ves Hořensko vznikla jako poslední, poprvé je zmiňována až roku 1786.

Z okolních kopců se otevírají krásné výhledy do kraje. Obcí vede cyklotrasa č. 4175, která spojuje Slanou s oblastmi Českého ráje a Krkonoš a také modrá turistická trasa do Lomnice nad Popelkou.

Ve Slané se nachází mateřská i základní škola, knihovna, kulturní dům, restaurace a je zde možnost ubytování v soukromí. V současné době patří k největším místním zaměstnavatelům firma Beneš a Lát.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu