27183362
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Soběslavice

Český ráj

Soběslavice 50
Pěnčín u Liberce, 463 45

Telefon:+420 482 728 309
E-mail:sobeslavice@cmail.cz
Web:www.sobeslavice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Soběslavice leží zhruba 7 km západně od Turnova a asi 6 km jihovýchodně od Českého Dubu, v poměrně hustě osídleném okolí Pěnčínska.

Obec se skládá z částí Soběslavice a Padařovice. Svou samostatnost obec získala 1. 9. 1990 oddělením od Pěnčína, jehož součástí byla od roku 1980.

Dobu vzniku obce není možné přesně určit, ovšem podle pověsti založil Soběslavice kníže Soběslav II. První písemné zprávy o obci pocházejí z roku 1371. V té době a poté až do husitského období patřila komendě sv. Jana v Mladé Boleslavi. V roce 1421 ji získal Hynek z Valdštejna a stala se součástí svijanského panství.

V obci se z kulturních památek dochovala kaple sv. Jana Nepomuckého postavená v roce 1831. Až do 19. století připomínaly pozůstatky valů a příkopy tvrz, která stála na místě dnešního domu č.p. 19 a která byla údajně založena knížetem Soběslavem. Velká část zástavby obce slouží k rekreačním účelům.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu