27183062
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Stružinec

Český ráj

Stružinec 191
Lomnice nad Popelkou, 512 51

Telefon:+420 481 672 321
E-mail:info@struzinec.cz
Web:www.struzinec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Stružinec leží asi 7 km jižně od Semil, severozápadně od Lomnice nad Popelkou. Obec se rozkládá v malebném údolí potoka Žlábku, které obklopují okolní vrchy.

Není přesně známo, kdy byla obec Stružinec založena. Poloha obce nasvědčuje tomu, že kolonizace tohoto území mohla probíhat někdy za posledních Přemyslovců. Stružinec patřil k panství Lomnice nad Popelkou. Osada Bezděčín leží při soutoku dvou pramenů potoka Václavky. Původně tu byla tvrz a později poplužní dvůr, připomínaný již roku 1462. V roce 1780 byly některé dvory vrchností zrušeny, a tak byla část pozemků připojena k Tuhani.

Okolí Stružince je vhodné k turistice, nedaleko se nacházejí Bozkovské jeskyně a vrch Kozákov s vyhlídkovou věží a jeskyněmi na úpatí.

Otevírací doba

všechny měsíce Po 7:30 - 16:30
St 7:30 - 16:30

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu