26044595
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Syřenov

Český ráj

Syřenov 68
Lomnice nad Popelkou, 512 51

Telefon:+420 481 673 004
E-mail:obecsyrenov@tiscali.cz
Web:www.syrenov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Syřenov leží asi 6 km západně od centra Nové Paky.

Katastrální území obce se skládá z částí Syřenov, Újezdec a Žďár u Kumburku. První písemné zmínky o obci se datují k roku 1533.

Jižně od obce se tyčí vrch Kumburk. Na jeho vrcholu se ve výšce 642 m nachází pozůstatky hradu Kumburk, který zde počátkem 14. století postavili páni z Vartemberka. Obec je rodištěm Dr. Františka Cyrila Kampelíka, propagátora kampeliček. Jeho rodný dům č. p. 54, roubený mlýn na potoce Černá, stál poblíž rozcestí Syřenov - Krsmol až do roku 1970. V Syřenově je umístěna jeho pamětní deska.

V okolí Syřenova najdou turisté množství přírodních i historických zajímavostí, které mohou být cílem pěších i cyklistických výletů.

Otevírací doba

všechny měsíce St 18:00 - 20:00

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu