26699430
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Úlibice

Český ráj

Úlibice 53
Úlibice, 507 07

Web:www.ulibice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Úlibice leží zhruba 6 km východně od města Jičína.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1355, kdy je zdokumentováno přifaření osady Řeheč k Úlibicím. Tou dobou se o vlastnictví obce dělili Hynek z Valdštejna a Jan z Řehče s bratry. V 16. a 17. století byla správa panství spojena s dvěma slavnými rody. V roce 1568 totiž získal panství Jindřich Smiřický a v roce 1623 po Bílé Hoře jej koupil Albrecht z Valdštejna. Z roku 1700 pochází písemná zmínka o Oulibické rychtě, pod kterou spadala i Řeheč. V roce 1716 byl v Úlibicích postaven kostel Zvěstování Panny Marie.

Během 2. světové války působili v okolních lesích oddíly partyzánů. 1. července 1980 byly Úlibice i Řeheč přiřazeny k Jičínu, v roce 1990 byl v Úlibicích zřízen obecní úřad a obec se znovu osamostatnila.

Úlibice - Kostel Zvěstování panny Marie
Úlibice - Kostel Zvěstování panny Marie
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu