26124031
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Žďárek

Český ráj

Žďárek 1
Radimovice, 463 44

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Žďárek leží 7 km severozápadně od Turnova, asi 2 km od Sychrova.

Jméno obce Žďárek je odvozeno od slova žďařit, což v minulosti znamenalo upravit půdu na obilné pole. První zmínky o obci pocházejí z období okolo roku 1600. Zdejší krajinou procházela cesta do Horní Lužice. Od roku 1939 do roku 1945 tudy vedla protektorátní hranice.

Obec je vhodným výchozím místem pro pěší a cyklistické výlety do Českého Ráje, Jizerských hor, nebo do Podještědí. Nejbližší pamětihodností je sychrovský zámek. Milovníci přírodních krás mohou zavítat do skalního města Hruboskalsko. Příznivci zimních radovánek mohou využít nedaleká zimní střediska v Jizerských horách či v Krkonoších.

Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
hostinec Zlatá hvězda, autor: archiv obce Žďárek
Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
Žďárek, autor: archiv obce Žďárek
Znak obce, autor: archiv obce Žďárek
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu