30378647
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zoologická zahrada Dvůr Králové

Krkonoše

Štefánikova 1029
Dvůr Králové n. Lab., 544 01

Telefon:+420 499 329 515
E-mail:info@zoodvurkralove.cz
zoo.dk@zoodvurkralove.cz
Web:www.zoodk.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
ZOO Dvůr Králové má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě.

Královédvorská zoologická zahrada vznikla na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně, kterou nechal v roce 1905 postavit továrník Richard Neumann. Po znárodnění textilního průmyslu v roce 1945 vzniklo ve vile městské Vlastivědné muzeum, jehož součástí se postupně staly klece s evropskými zvířaty - základ budoucí zoo.

V současné době dosahuje královédvorská zoo výjimečných světových úspěchů v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a řady druhů antilop. Počtem držených zvířat je největší zoo u nás a je jednou z nejznámějších i nejslavnějších českých zoologických zahrad. Zároveň je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější zoo Evropy i světa.

Jako jediná v Česku nabízí v létě (od května až do konce září) Africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty - kopytníky a ptáky. Od roku 2003 jezdí po safari dvouposchoďové autobusy.

ZOO má spoustu aktivit, mimo jiné stojí za zmínku: Zážitkové programy. Poznejte zoo z netradičního pohledu a zažijte něco víc než jen pozorování našich zvířat! Nabízí zde řadu speciálních zážitkových programů, díky nimž se dostanete zvířatům tak blízko, že si budete moct ke slonovi nebo žirafě klidně i přivonět.

-Ošetřovatelem v zoo - Více o programu Ošetřovatelem v zoo
- Offroad safari - Více o Offroad safari
- Večerní safari - Více o Večerním safari
- Zoo zadními vrátky - Více o ZOO zadními vrátky
- Po zoo s průvodcem - Více o programu Po ZOO s průvodcem
- Svatba v ZOO - Více o Svatbě v ZOO
- Hodina zahradnictví - Více o Hodině zahradnictví

Dovolená bez bariér - nabídka

Do areálu ZOO i do většiny pavilonů je bezbariérový přístup.

Otevírací doba

Květen - Říjen Po - Ne 9:00 - 18:00
Listopad - Duben Po - Ne 9:00 - 16:00

Vstupné je sezónní a informace o něm nalezte na webu: www.zoodvurkralove.cz

ZOO Dvůr Králové - dětské hřiště

Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, občerstvení, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů, bezbariérový přístup, dětský koutek, vstup se psy
Specifikace pro Nisa GO: zoologická zahrada

ZOO Dvůr Králové - dětské hřiště
ZOO Dvůr Králové - Safari
ZOO Dvůr Králové - Safari
ZOO Dvůr Králové - Restaurace
ZOO Dvůr Králové - občerstvení
ZOO Dvůr Králové - pavilon šelem
ZOO Dvůr Králové
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu