30814520
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Tompeli - Tomáš Pelikán, Huntířov

Český ráj

Huntířov nad Jizerou
Železný Brod, 468 22

GSM:+420 775 151 997
E-mail:tompeli@volny.cz
Web:www.tompeli.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Mléčné výrobky, sýry, tvaroh, kefír, smetana, syrové mléko
  • S podnikáním manželé Pelikánovi začali v roce 1993, kdy si vzali do pronájmu kravín v Huntířově. Postupem let začali podomácku zkoušet výrobu sýrů, od roku 2006 u farmy funguje menší mlékárna, vyhovující všem přísným hygienickým normám. Vyrábí se zde čerstvý bílý sýr balkánského typu, pařené sýrové tkaničky, polotvrdá cihla a další mléčné výrobky včetně pasterovaného mléka a kefíru. Ochucené sýry jsou k dostání s příchutí chilly, s česnekem, pepřem, novinkou bude sýr s mletými oříšky. Dvě třetiny vyprodukovaného mléka dnes na farmě přímo zpracují, v budoucnu by tu měla být zpracovávána veškerá produkce farmy.
  • Přímo na farmě v Huntířově je dvakrát týdně otevřen obchůdek, a sice v úterý a v pátek od 16 do 17.30 hodin. Výrobky zakoupíte v regionální prodejně pane Pelikána ve Splzově a turnovských pekárnách Mikula.
  • Možnost zakoupení mléka a mléčných výrobků: pařené tkaničky, čerstvé bílé sýry balkánského typu, polotvrdy sýr, tvaroh, smetana, kefír či syrovátka.

Otevírací doba

všechny měsíce Út 16:00 - 17:30
16:00 - 17:30

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu